Może Cię zainteresować informacja, że ​​jeśli chodzi o badania społecznościowe i zbieranie danych z sieci społecznościowych, Telegram nie jest raczej brany pod uwagę w sposób, w jaki brane są pod uwagę inne portale społecznościowe, takie jak na przykład Twitter, Facebook i Instagram. W tym artykule dowiesz się, jak wyodrębnić dane z Telegrama.

Wielu myślało, że wyodrębnianie czatów i informacji o grupie z Telegramu nie jest łatwą rzeczą. Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Łatwiej jest zeskrobać Telegram niż inne sieci społecznościowe ze względu na jego obsługę automatyzacji, która jest znacznie lepsza, niż inne wsparcie automatyzacji w mediach społecznościowych, z wyjątkiem Twittera, który również jest przyjazny dla automatyzacji.

W tym artykule przedstawimy generalne wprowadzenie do tego, jak zeskrobać grupy i czaty Telegrama za pomocą popularnych dostępnych narzędzi. Dostępne są skrobaki internetowe, których można użyć do Telegramu, bez pisania ani jednej linii kodu, co czyni je przyjaznymi dla osób niebędących programistami. Może być to równie ciekawa przygoda, jak granie w gry na automatach w kasynie online.

Jeśli jednak masz umiejętność kodowania i chcesz mieć lepszą kontrolę nad funkcjami, lepszym pomysłem będzie opracowanie własnego niestandardowego skrobaka Telegram.

Kilka słów o wyodrębnianiu informacji z Telegramu

Skrobanie telegramów, to nic innego jak proces wyodrębniania danych z Telegramu. Jest to forma web scrapingu, mimo że internetowa wersja Telegrama nie jest tak popularna, jak jego aplikacje mobilne i stacjonarne. Nazwa skrobaków internetowych używanych do wyodrębniania danych z Telegramu jest znana jako skrobaki Telegramu.

Nawet z zaniedbaniem, z jakim portal społecznościowy Telegram, zmierzył się w społeczności internetowej, jest on nadal siecią społecznościową i istnieje w nim wiele danych społecznościowych, które można zebrać, szczególnie w przypadku czatów grupowych. Może być również potrzebne automatyczne zbieranie nazw użytkowników wszystkich członków grupy w innych, aby wysyłać im wiadomości, jak w przypadku marketerów w Telegramie. Zbieranie telegramów za pomocą botów to jedna z najlepszych metod wydobywania danych z Telegramu.

Proces może być nieco bardziej techniczny w porównaniu ze skrobaniem innych platform, ponieważ Telegram nie należy do otwartej sieci. Nie masz dostępu do żadnych danych, chyba że jesteś zalogowany na swoje konto.

Istnieją zasadniczo 2 sposoby zbierania danych z Telegrama. Najłatwiejszy z nich polega na użyciu gotowego skrobaka Telegram, który jest najlepszy dla osób bez umiejętności kodowania. Jeśli masz umiejętności kodowania, możesz opracować niestandardowy skrobak, który jest drugim sposobem na zeskrobanie danych.

Jak zeskrobać telegram za pomocą Pythona

Jeśli jesteś programistą, który chce opracować własny niestandardowy skrypt na program Python do scrapingu Telegram, to warto zagłębić się dokładniej w ten akapit.

Możesz użyć dowolnego języka programowania, aby opracować skrobak Telegrama. W naszym przypadku używamy Pythona, ponieważ jest to najpopularniejszy język wśród początkujących tworzących boty. Istnieją zasadniczo dwa sposoby na stworzenie bota Telegramu przy użyciu Pythona.

Pierwsza z nich jest metoda polegająca na skrobaniu wersji internetowej, która zapewnia większą kontrolę nad danymi, które można zeskrobać, ponieważ można zeskrobać praktycznie wszystkie publicznie dostępne dane, które się wyświetlają. Będziesz musiał skorzystać z programu Selenium, aby zautomatyzować przeglądarki. Aby to zrobić pomyślnie, musisz nauczyć się korzystać z Selenium. Internetowa wersja Telegrama jest dostępna pod adresem strony głównej Telegramu. Korzystanie z tej metody oznacza również, że będzie trzeba zintegrować metody, aby uniknąć zablokowania na portalu społecznościowym Telegram.

Z kolei druga metoda polega na użyciu Telegram API, w celu uzyskania dostępu do danych. Ta metoda jest najprostsza i możesz nawet nie potrzebować korzystania z serwerów proxy, ponieważ interfejs API jest oficjalny. Jednak dane, do których będziesz miał dostęp, są bardzo ograniczone. W tym przypadku skorzystalibyśmy z drugiej metody, która polega na wyodrębnianiu danych przez ich API. Dzięki temu nie musimy myśleć o blokach. Będziesz jednak musiał uzyskać interfejs API, który można uzyskać, tworząc aplikację. Należy przy tym używać biblioteki Pythona znanej jako Telethon, która wykorzystuje API Telegram.

Najlepsze skrobaki do telegramów na rynku

Mimo że Telegram ma interfejs API dla programistów, nie potrzebujesz go do zeskrobywania. W rzeczywistości może Cię zainteresować informacja, że ​​osoby niebędące programistami mogą zeskrobać Telegram za pomocą gotowych skrobaków internetowych opracowanych dla osób nie będących programistami. Wszystko, co musisz zrobić, to upewnić się, że korzystasz z internetowej wersji Telegrama. Poniżej znajdują się niektóre z najlepszych skrobaków Telegram, których możesz używać bez umiejętności kodowania.

  • Silverdor;
  • Octoparse;
  • Telegram Scraper;
  • Web Harvy;
  • Scrape Storm.

Podsumowanie

Patrząc na powyższe, możesz stwierdzić, że nie ma wielu wyspecjalizowanych skrobaków internetowych, których możesz użyć do wyodrębniania wiadomości i treści z Telegrama. Kilka dostępnych wyspecjalizowanych skrobaków służy wyłącznie do skrobania nazw użytkowników w grupie. Z tego powodu będziesz najprawdopodobniej zmuszony do korzystania z ogólnych skrobaków internetowych i uzyskiwania dostępu do internetowej wersji Telegrama, jeśli chcesz zeskrobać inne interesujące Ciebie lub niezbędne informacje.